Haksız Rekabete Karşı Halkımızın ve Esnafımızın Yanında

Başkanın Kaleminden

İzbakbay Gıda Maddeleri Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2009 yılında İzmir Bakkal ve Bayi esnafının Toptan tedarik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla  İzmir Bakkallar ve Bayiler Odası iştiraki olarak kurulmuş bir şirkettir.

Bir yanda yerli ve yabancı büyük sermayelerin kontrolündeki toptan gıda satıcıları ile artık her sokakta yan yana üst üste olmak üzere sayıları onbinlerle ifade edilen haksız ve kontrolsüz rekabet şartlarında iyice semirmiş zincir marketlerin arasında hayatta kalma mücadelesi veren bakkal ve bayi esnafımıza can suyu ve "Sürekli Yol Arkadaşı" olmak amacıyla çıktığımız bu yolda bugün İzmir'in değişik bölgelerinde 5 adet Toptan Satış Mağazasıyla hizmet vermekteyiz.

İzbakbay A.Ş. son derece kısıtlı kaynaklarını etkin biçimde kullanarak bol çeşit ve çok uygun fiatlarla bakkal ve bayilerimizin sahiplenmesiyle gıda piyasasının önemli etkili ve dengeleyici gücü haline gelen güvenilir, güçlü bir kuruluştur. Toptan Gıda piyasasında faaliyet gösteren güçlü yerli ve yabancı sermaye sahipleri ile üreticiler şirketimizin bakkal ve bayiden almış olduğu gücün farkındadır. Ağır pandemi şartlarında faaliyetlerimize ara vermeden devam eden şirketimiz "Esnafın lehine" olan tedarik ve satış politikaları ile piyasada kontrolsüz fiat artışlarını engelleyen bir işleve de sahip olmuştur.

Sizlerden aldığımız gücü yine size geri vererek bu zorlu yolculuğunuzda sizlerle beraber olmaya devam edeceğiz.

Dayanışmanın en güzel örneği İzbakbay a güç veren bütün bakkal ve bayilerimize teşekkür ederim.

Emin BAĞCI

İzbakbay A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı